Wpisy oznaczone tagiem "drewniane"

Okna drewniane

Okna drewniane Okna drewniane swoje lata świetlności miały dawne temu. Kiedyś tylko takie można było zakładać w domu ponieważ nie było innych do wyboru. Okna drewniane charakteryzowały się szklaną szybą często podwójną lub potrójną oraz drewnianą ościeżnicą. Sama konstrukcja okien była dość ciężką, ponieważ składały się z wielu elementów szyby można było rozkręcać, co dawało lepsze możliwości w czyszczeniu ich. Okna drewniane służyły nam latami jednak posiadały wiele wad po pierwsze nie były wytrzymale szyby szybko pękały jakiekolwiek uderzenie w okno było fraktalne. Drugim mankamentem był fakt ze drewno szybko się niszczyło, czyli kruszało oraz odpadła od niego farba. Rozwój techniki spowodował ze okna drewniane przeszły prawdziwy rozkwit. Stare delikatne szyby zostały zamienione na twarde oraz wytrzymałe plastykowe. Sama rama okna został też znacznie wzmocniona. Duże usprawnienie okna sprawiło ze obecnie wielu inwestorów wybiera je zamiast plastykowych. Okna te nie są tanie jednak opłacalne nawet, kiedy jakiś element się zniszczy można je wymienić lub naprawić i co ważne co jakiś czas możemy odmalować ich kolor aby zawsze wyglądały dobrze. Obecnie produkuje się okna drewniane w rożnym kształcie oraz wielkości mimo to są lżejsze od tradycyjnych modeli i lepiej wyglądają, jeśli chodzi o estetyczną stronę.

Okna drewniane zalety

Okna drewniane zalety Do niedawna jeszcze większość osób stawiała na okna plastykowe obecnie obserwujemy tendencje do zmiany trendu i znowu wracamy do tych drewnianych. Mało, kto zdaje sobie sprawę z faktu, Że mają one bardzo wiele zalet. Pierwszym ich atutem jest możliwość nadania nietypowego kształtu, okna mogą być trójkątne, kwadratowe łukowate, co nam się tylko zamarzy. Przechodząc obok takiego domu pierwszym czynnikiem, na który zwracamy nasza uwagę są właśnie nietypowe okna. Budownictwo i panujące trendy uwielbiają niestandardowe rozwiązania, które zaskakują. Drugą zaletą okien drewnianych jest możliwość pomalowania ich na dowolny kolor, barwę możemy dopasować do koloru ścian typu naszego wystroju. Co ciekawe coraz więcej firm proponuje nawet malowaniem okien na dwa różne kolory. Ciemniejszym możemy wykonać zewnętrze części okna z kolei środkowe całkiem innym. W oknach ważnym elementem są także dodatki do okien mowa tutaj przede wszystkim o wszelkich listwach, klamkach czy parapetach. Każde z tych elementów możemy dopasować indywidualnie doi naszych potrzeb, dzięki czemu uzyskamy nowoczesne i innowacyjne okno, którego pozazdroszczą nam inni. Mówiąc o oknach nie możemy pominąć też ich osłon, czyli rolet. Możemy wybierać pomiędzy materiałowymi, plastykowymi lub bambusowymi wybór należy do nas.

  • O serwisie

    Decydując się na własny dom na początku musimy jasno sprecyzować swoje oczekiwana, aby budowla w pełni zaspokajała nasze potrzeby. Ważnym elementem każdego domu są niewątpliwie okna. Dzięki tym, otworom pomieszczenia mogą zostać odpowiednio doświetlone. Musimy pamiętać, że słabe światło sztuczne nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ uszkadza nasz wzrok inaczej jest ze światłem naturalnym. Okna pomimo tego, że zajmują sporo miejsca na ścianie pozwalają nam na bardziej funkcjonalne życie możemy z nich obserwować okolicę, komunikować się z sąsiadami.

Ważną rolą okien jest niewątpliwie izolacja do hałasu. Nowoczesne okna, pomimo, że wykonane z cienkiej szyby znakomicie tłumią hałas, dzięki czemu możemy swobodnie wypoczywać w naszym domu. Okna mają też duży wpływ na ubytek ciepła z naszego domu. Jeśli są nieszczelne pomieszczania szybciej wychładzają się i trzeba więcej kapitału włożyć w ogrzewanie domu. Obecna technika sprawiła, że mamy do wyboru ogromną gamę okien począwszy do tych drewnianych po plastykowe. Różnorodność tyczy się nie tylko materiału, z jakiego są wykonane, ale koloru ościeżnicy czy nawet kształtu, obecnie możemy zamówić okno o dowolnych rozmiarach i kształcie. Okna są ważnym elementem każdego domu obecne budownictwo nie mogłoby bez nich istnieć.