Archiwum kategorii "Okna"

Okna balkonowe

Okna balkonowe Wielu inwestorów decydując się na posiadanie własnego domu wybiera projekty z oknami balkonowymi. Balkon nie tylko pozwala na wypoczynek na świeżym powietrzu, ale znakomicie doświetlają cale pomieszczenie. Okna balkonowe różnią się od tradycyjnych przede wszystkim wielkością, muszą być spore abyśmy mogli bez trudu z nich korzystać. Okna balkonowe dominują w domkach rodzinnych, ale nie tylko coraz częściej używane są w nowoczesnym budownictwie w celu uzyskania odpowiednio przeszklonej bryły. Wówczas okna balkonowe nie muszą być tylko standardowo prostokątne, ale tez kwadratowe czy trójkątne. Coraz częstsze odchodzenie od tradycyjnego modelu okna balkonowego sprzyja całkiem nowych rozwiązaniom, rezygnuje się z listew przy szybowych. Okna takie są wyjątkowo wytrzymałe oraz energooszczędne dzięki swoim parametrom można uzyskać naprawdę cieple pomieszczenia, z których ciepło nie ucieka. Okna nowoczesne posiadają też ciekawe rozwiania, czyli pewne elementy mogą być w nich ukryte chodzi przede wszystkim o klamki czy zamki. Cale okno tworzy wrażenie jednolitej struktury. Coraz więcej nowoczesnych domów czy budowli skłania się do użycia takich okien, ponieważ budynki wyglądają innowacyjnie i ciekawie.

Okna z zabezpieczeniami antywłamaniowymi

Okna z zabezpieczeniami antywłamaniowymi Myśląc o bezpieczeństwie naszego domu zazwyczaj skupiamy się na drzwiach, tym czasem nawet okna mogą dać nam poczucie bezpieczeństwa. Na rynku dostępne są okna z zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Głównym zadaniem takich okien jest uniemożliwienie wyważenie skrzydła. Włamywacze jednak posuwają się do innych rozwiązań, czyli poza wywarzeniem skrzydła po prostu je zbijają. Kolejnym często stosowanym trikiem włamywaczy jest rozwiercenie klamki, aby tylko dostać się do wnętra. Takie działanie sprowokowało wiele firm do wytworzenia serii okien antywłamaniowych. Znakomicie spisują dzięki wzmocnionej szybie, zabezpiecza ona nie tylko przed chłodem, ale przede wszystkim przed urazami mechanicznymi. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zainstalowanie okuć antywłamaniowych, polegają one na zamontowanie zaczepów uniemożliwiających wyważenie okna. Nie możemy pominąć też systemu inteligentnych klamek. Jeśli tylko nieproszony gość próbuje otworzyć okno z zewnątrz klamka blokuje się. Dodatkowym wsparciem dla naszego okna będzie też niewątpliwie system antywłamaniowy, który zamontowany na oknach szybko zaalarmuje nas, że dzieje się coś niepożądanego. Okna coraz bardziej są przyjazne ludziom mogą być nie tylko funkcjonalne, ale wpływać na poczucie naszego bezpieczeństwa które jest bardzo ważne.

Okna tarasowe

Okna tarasowe Dom powinien spełniać wszystkie nasze potrzeby, obecnie bardzo modne są budynki z tarasami. W miejscu tym nie tylko możemy wypocząć na łonie natury, ale zorganizować sobie przestrzeń do pracy, relaksu. Taras jest przestrzenią, która powinna mieć bezpośrednie powiazanie z domem, czyli jakieś przejście najlepszym rozwiązaniem są okna tarasowego do tego celu. Okna te charakteryzują się przede wszystkim wielkością są znacznie większych rozmiarów niż tradycyjne otwory. Okna tarasowe są jakby przedłużeniem ogrodu za ich pomocą możemy cieszyć się widokiem natury przez cały rok a nie tylko, kiedy dopisuje nam pogoda. Okna tarasowe są dość dużym wyzwaniem finansowym jednak uzyskany efekt jest piorunujący okna powiększają optycznie przestrzeń użyteczną i są dekoracją same w sobie. Okna tarasowe są bardzo piękne, dlatego też bardzo rzadko zasłaniane są firanami lub zasłonami. Obecna technika pozwala nawet na dopasowanie ościeżnic do wystroju naszego pomieszczenia. Wiele osób obawia się w tych oknach, że będą przepuszczały zbyt wiele powietrza tym czasem są one bardzo szczelne. Dzięki nim możemy śmiało oszczędzić na ogrzewaniu domu. Okna tarasowe coraz częściej są wybierane, ponieważ znakomicie prezentują się od strony estetycznej i co ważne dają nam wspaniałe widoki na nasz ogród lub taras.

Energooszczędne okna dachowe

Energooszczędne okna dachowe W Polsce coraz bardziej popularnym terenem jest dbanie o nasze środowisko naturalne przekłada się to także na sposób wytwarzania okien. Coraz więcej firm projektuje okna energooszczędne i ekologiczne za razem. Jednym z przykładów takiego okna jest okno dachowe termo. Okno jest bardzo energooszczędne efekt ten uzyskany został poprze trzy warstwy szyby hartowanej z kolei przestrzenie między szybowe wypełnione są gazem szlachetnym kryptonem. Dzięki swojej budowli uzyskano znakomite parametry termiczne. Okna uniemożliwiając ubytek ciepła z pomieszczenia i są bardzo szczelne. Bardzo ważnym aspektem jest montaż takiego okna nie byłby on możliwy gdyby nie zastosowanie kołnierza paroprzepuszczalnego. Bardzo ciekawym zjawiskiem jest nagrzewanie się okna energooszczędnego, nawet porą zimowa promienie słoneczne są kumulowane i za ich pośrednictwem ogrzewane zostaje całe pomieszczenie. Z kolei latem, aby uniknąć efektu przegrzania okna musimy przesłonić za pomocą markiz lub rolet. Okna są ważnym aspektem każdego domu dobrze, jeśli przy okazji za ich pomocą możemy zaoszczędzić ciepło naszego domu. Nowoczesne okna cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ponieważ wszystkim zależy na dobrym oknie, które będzie doświetlało pomieszczenia oraz oszczędzi ciepło domu.

Rolety między szybowe zasilane światłem słonecznym

Rolety między szybowe zasilane światłem słonecznym Zadaniem nadrzędnym każdego otworu okiennego jest doświetlenie pomieszczenia, oraz zapewnienie w nim właściwej cyrkulacji powietrza. Co jednak zrobić, kiedy światłą jest zbyt wiele i zaczyna nam po prostu to przeszkadzać? Możemy posłużyć się roletami. Na rynku jest ich bardzo wiele możemy wybierać pomiędzy materiałowymi, bambusowymi czy plastykowymi. Mają one jednak zasadniczą wadę podczas uchylania okna odstają i słonce nadal dociera do pomieszczeń nie można pominąć tutaj kwestii wytrzymałości mechanicznej, która jest słaba. Rynek wciąż się rozwija, ponieważ jest otwarty na potrzeby klientów na przeciw ich wymaganiom stworzono rolety wewnątrz szybowe. Innowacja takiego okna polega na zespoleniu rolety z szybą okna, całość wyposażona jest w przyciski, dzięki, czemu roletę możemy opuszczać lub otwierać, kiedy nam się to podoba. Roleta okienna przeznaczona jest dla osób chcących kontrolować dostęp światła do pomieszczenia oraz dla ludzi ceniących sobie intymność. Roleta tak posiada ogromne zalety, czyli przede wszystkim jest bardzo wytrzymała oraz estetyczna nie możemy pominąć też faktu ze są uniwersale to znaczy ze są produkowane z myślą o każdym oknie nawet tym najbardziej niestandardowym.

  • O serwisie

    Decydując się na własny dom na początku musimy jasno sprecyzować swoje oczekiwana, aby budowla w pełni zaspokajała nasze potrzeby. Ważnym elementem każdego domu są niewątpliwie okna. Dzięki tym, otworom pomieszczenia mogą zostać odpowiednio doświetlone. Musimy pamiętać, że słabe światło sztuczne nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ uszkadza nasz wzrok inaczej jest ze światłem naturalnym. Okna pomimo tego, że zajmują sporo miejsca na ścianie pozwalają nam na bardziej funkcjonalne życie możemy z nich obserwować okolicę, komunikować się z sąsiadami. kredyt gotówkowy naklejka semestralna

Ważną rolą okien jest niewątpliwie izolacja do hałasu. Nowoczesne okna, pomimo, że wykonane z cienkiej szyby znakomicie tłumią hałas, dzięki czemu możemy swobodnie wypoczywać w naszym domu. Okna mają też duży wpływ na ubytek ciepła z naszego domu. Jeśli są nieszczelne pomieszczania szybciej wychładzają się i trzeba więcej kapitału włożyć w ogrzewanie domu. Obecna technika sprawiła, że mamy do wyboru ogromną gamę okien począwszy do tych drewnianych po plastykowe. Różnorodność tyczy się nie tylko materiału, z jakiego są wykonane, ale koloru ościeżnicy czy nawet kształtu, obecnie możemy zamówić okno o dowolnych rozmiarach i kształcie. Okna są ważnym elementem każdego domu obecne budownictwo nie mogłoby bez nich istnieć.