Wpisy z Październik 2014

Drzwi garażowe

Drzwi garażowe Każdy budynek potrzebuje drzwi podobnie jest z garażem. To tutaj zazwyczaj trzymamy cenne auto oraz szereg innych przedmiotów. Każdy chce, aby były one bezpieczne oraz nie wpływała na nich pogoda, dlatego też garaże wyposażone są w drzwi. W przeciwieństwie do tych domowych są one nieco inne. Drzwi garażowe są masywniejsze i większe mogą też być otwierane na kilka sposobów wszytko zależy od naszej inwencji. Na rynku mamy do wyboru drzwi tradycyjne, elektroniczne, otwierane na zewnątrz lub do góry. Najtańszym rozwiązaniem są drzwi tradycyjne, czyli takie, które otwieramy skrzydłowo samodzielnie, z kolei elektroniczne wersje są droższe, ale bardziej wygodne. Nie musimy nawet opuścić auta, aby brama garażu otworzyła się sama wszytko za pomocą elektroniki oraz naszego p[pilota. Drzwi garażowe mogą też otwierać się na kilka sposób, czyli na oścież lub do góry każdy ze sposobów ma swojej wady i zalety. Jeśli drzwi otwieramy do góry jest wygodą fakt ze nie musimy ich zabezpieczać, ponieważ utrzymują je na danym poziomie specjalne prowadnice, ale w tym kryje się też wada, jeśli prowadnice się uszkodzą nie działają już dobrze i drzwi trzeba pod trzymywać. Drzwi garażowe różnią się w wielu aspektach jednym z nich jest też materiał, z jakiego są wykonane najczęściej jest to blacha lub drewno.

Okna drewniane zalety

Okna drewniane zalety Do niedawna jeszcze większość osób stawiała na okna plastykowe obecnie obserwujemy tendencje do zmiany trendu i znowu wracamy do tych drewnianych. Mało, kto zdaje sobie sprawę z faktu, Że mają one bardzo wiele zalet. Pierwszym ich atutem jest możliwość nadania nietypowego kształtu, okna mogą być trójkątne, kwadratowe łukowate, co nam się tylko zamarzy. Przechodząc obok takiego domu pierwszym czynnikiem, na który zwracamy nasza uwagę są właśnie nietypowe okna. Budownictwo i panujące trendy uwielbiają niestandardowe rozwiązania, które zaskakują. Drugą zaletą okien drewnianych jest możliwość pomalowania ich na dowolny kolor, barwę możemy dopasować do koloru ścian typu naszego wystroju. Co ciekawe coraz więcej firm proponuje nawet malowaniem okien na dwa różne kolory. Ciemniejszym możemy wykonać zewnętrze części okna z kolei środkowe całkiem innym. W oknach ważnym elementem są także dodatki do okien mowa tutaj przede wszystkim o wszelkich listwach, klamkach czy parapetach. Każde z tych elementów możemy dopasować indywidualnie doi naszych potrzeb, dzięki czemu uzyskamy nowoczesne i innowacyjne okno, którego pozazdroszczą nam inni. Mówiąc o oknach nie możemy pominąć też ich osłon, czyli rolet. Możemy wybierać pomiędzy materiałowymi, plastykowymi lub bambusowymi wybór należy do nas.

Okna dachowe

Okna dachowe Końcowym etapem wykonywania domu jest założenie dachu. Na nim możemy jeszcze wykonać opierzenie oraz otwory okienne, jeśli takie rozwiązanie przewiduje nasz projekt budowlany. Okna dachowe znacznie różnią się od tych tradycyjnych modeli chodzi tutaj przede wszystkim o ich kształt oraz wymiary. Tradycyjny model to okna kwadratowe, które są dość spore całkiem inaczej jest oknami dachowymi, najczęściej kształtem przypominają prostokąt i są znacznie mniejszych rozmiarów. Mała bryła podyktowana jest względami technicznymi dach i jego konstrukcja nie przewiduje dużych ciężkich okien. Okna dachowe podobnie jak tradycyjne mogą być plastykowe lub drewniane, to, na jakie się zdecydujemy zależy tylko od naszych preferencji. Okna plastykowe na pewno są tańsze i łatwe w utrzymaniu czystości jednak drewniane modele są bardziej wytrzymałe i można je odnawiać. Okna dachowe są ważnym elementem budynku dzięki nim wpada do pomieszczenia pewna wiązka światła naturalnego i co ważne pozwalają na swobodną cyrkulacje powietrza w pomieszczaniu, można je dowolnie uchylać lub otwierać. Jedyny mankament może się pojawić przy brzydkiej pogodzie, ponieważ wtedy okien nie możemy otwierać w trosce o pomieszczenie.

Niewidoczne drzwi w pomieszczeniu

Niewidoczne drzwi w pomieszczeniu Wybór drzwi do domu nie jest wcale łatwym zadaniem. Powinniśmy najpierw przemyśleć, jaki powinny mieć kształt fakturę oraz kolor. Jeśli nasz dom ma być wykończony w stylu nowoczesnym znakomitym rozwiązaniem okażą się drzwi przylgowe, czyli takie, które znakomicie wtopią się w nasze pomieszczenie. Drzwi takie przede wszystkim są w tym samym kolorze, co wnętrze i stają się prawie niewidoczne na tle ściany. Ten typ drzwi polecany jest głównie dla osób ceniących minimalizm jest to dobry pomysł, kiedy w jednym pomieszczeniu musimy mieć dwie pary drzwi. Na pierwszy rzut oka pokój jest mało ustawny jednak, kiedy zastosujemy drzwi przylgowe można jedną ze ścian drzwiami umeblować, ponieważ nie są one widoczne. Sama konstrukcja takich drzwi jest bardzo ciekawa, ponieważ ościeżnica wykonana jest z aluminium i wmurowuje się ja w ścianę, dzięki czemu nie odstaje. Inwestor może zauważyć jedynie wzór ościeżnicy przygotowany już pod malowanie. Co bardzo ważne drzwi takie wtapiają się w strukturę ściany i można je nie tylko malować w kolorze pomieszczenia, ale równie dobrze tapetować. Drzwi przylgowe są bardzo proste i delikatne możemy je jednak odpowiednio wzbogacić o zamek magnetyczny, klucze wszytko to jest nam niezbędne w domu.

Okna z roletami

Okna z roletami Zadaniem nadrzędnym okna jest dostarczenie do pomieszczenia odpowiedniej wiązki światła słonecznego w tym celu są budowane okna. Czasami jednak światło może też przeszkadzać i zaczynamy poszukiwać nieco innych rozwiązań. Nadmiar słońca przeszkadza przede wszystkim latem, kiedy razi nasze oczy lub uniemożliwia wypoczynek przed telewizorem. Aby pozbyć się nadmiaru słońca i wychłodzić pomieszczenie możemy posłużyć się zabezpieczeniami na okna, czyli roletami. Elementy te mogą być instalowane na zewnątrz domu lub w środku wszytko zależy od zasobności naszego portfela oraz celu, jaki chcemy uzyskać. Roleta zewnętrzna jest dość masywna jej zdaniem jest osłona przed słońcem oraz wścibskim sąsiadem. Możemy je aktywować elektronicznie nawet, kiedy mamy uchylone okno jest to dobry wariant na upalne dni. Tańszym rozwiązaniem jest roleta na okno typu wewnętrznego. Aby zasłonić okno musimy czynność wykonać ręcznie. Dzięki niej osłaniamy nasze okno i czujemy się bardziej intymnie w naszym domu szczególnie teraz, kiedy domy budowane są w zabudowie szeregowej często w pobliżu sąsiada. Rolety na okna poza funkcją techniczną spełniają jeszcze jedna ważną mianowicie mogą być ozdobą nasze okna. Rolety możemy dobierać kolorem faktura do naszego pomieszczenia tak by wszytko tworzyło spójną całość.

  • O serwisie

    Decydując się na własny dom na początku musimy jasno sprecyzować swoje oczekiwana, aby budowla w pełni zaspokajała nasze potrzeby. Ważnym elementem każdego domu są niewątpliwie okna. Dzięki tym, otworom pomieszczenia mogą zostać odpowiednio doświetlone. Musimy pamiętać, że słabe światło sztuczne nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ uszkadza nasz wzrok inaczej jest ze światłem naturalnym. Okna pomimo tego, że zajmują sporo miejsca na ścianie pozwalają nam na bardziej funkcjonalne życie możemy z nich obserwować okolicę, komunikować się z sąsiadami. corotop

Ważną rolą okien jest niewątpliwie izolacja do hałasu. Nowoczesne okna, pomimo, że wykonane z cienkiej szyby znakomicie tłumią hałas, dzięki czemu możemy swobodnie wypoczywać w naszym domu. Okna mają też duży wpływ na ubytek ciepła z naszego domu. Jeśli są nieszczelne pomieszczania szybciej wychładzają się i trzeba więcej kapitału włożyć w ogrzewanie domu. Obecna technika sprawiła, że mamy do wyboru ogromną gamę okien począwszy do tych drewnianych po plastykowe. Różnorodność tyczy się nie tylko materiału, z jakiego są wykonane, ale koloru ościeżnicy czy nawet kształtu, obecnie możemy zamówić okno o dowolnych rozmiarach i kształcie. Okna są ważnym elementem każdego domu obecne budownictwo nie mogłoby bez nich istnieć.